Чугуївська районна військова адміністрація
Харківська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

«Муніципальна няня»: що потрібно знати

Дата: 20.12.2024 10:30
Кількість переглядів: 20

Фото без описуДля допомоги батькам у догляді за малечею  у  2019 році в Україні було запроваджено новий вид соціальної допомоги – «Муніципальна няня». Ця програма дозволяє батькам найняти няню для дитини, а держава компенсує частину витрат на її оплату.

Що таке «Муніципальна няня»?

«Муніципальна няня» це послуга догляду за дитиною, що надається для підтримки батьків чи опікунів дитини. Раніше нею могли скористатися лише батьки та опікуни дитини, яка потребує додаткового догляду, або батьки (опікуни), які є особами з інвалідністю I чи II групи та мають дитину до 3-х років. У липні Кабінет Міністрів України прийняв зміни, які збільшили вік дітей до 6-ти років та розширили надання послуги для таких категорій:

- ВПО (незалежно від місця проживання), але з дітьми до 3-х років;

- сімей, які проживають на територіях, де в умовах воєнного стану дитячі садочки не працюють.

Заявник, який є внутрішньо переміщеною особою або який проживає на території адміністративно-територіальної одиниці, де неможливо забезпечити функціонування закладів дошкільної освіти, має право на призначення і відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною «муніципальна няня» у разі, коли батьки, опікуни дитини відповідають хоча б одній з таких вимог:

- працюють за наймом на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством;

- забезпечують себе роботою самостійно (як фізична особа - підприємець);

- здійснюють перепідготовку або підвищення кваліфікації;

- перебувають на обліку як безробітні не більш як шість місяців;

- беруть участь у громадських роботах;

- беруть участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку із збройною агресією Російської Федерації проти України.

Зміни покликані допомогти родинам, які потребують додаткового часу для навчання, перенавчання чи пошуку роботи. Крім того, послуга дозволяє також знайти роботу потенційним няням, які мають необхідні вміння, знання та навички.

 

Як отримати послуги?

Щоб отримати компенсацію за догляд батьки (офіційні опікуни) мають самі знайти муніципальну няню, оформити з нею договір та віднести документи у найближче управління з питань соціального захисту населення (УСЗН).

Водночас муніципальною нянею може стати фізична особа-підприємець (ФОП), вказавши у класифікаторі вид економічної діяльності (КВЕД) 97.00 та 88.91 (група оподаткування не важлива). Але така няня може оформити догляд одночасно за трьома дітьми.

Також нянею може бути юридична особа (КВЕД 78.2, 85.10). Така няня вже офіційно може доглядати одночасно за 6 дітьми за адресою, визначеною муніципальною нянею, або за однією з адрес проживання дітей за письмовою згодою батьків усіх дітей, про що зазначається в договорі.

Важливо! Муніципальною нянею не можуть бути родичі першого ступеня споріднення (матір чи батько, бабуся чи дідусь дитини, брати чи сестри).

 

Оплата послуги муніципальної няні

За виконання цих послуг няня отримує оплату, а батькам держава компенсує 100% мінімальної заробітної плати за відпрацьований час, але не більше ніж 165 годин на місяць.

У 2024 році мінімальна заробітна плата становить з 01.01.2024 7 100 грн, з 01.04.2024 – 8000 грн. Це означає, що за догляд за однією дитиною компенсуватимуть до 8000 грн на місяць. Якщо няня доглядає за трьома дітьми, компенсація може досягати 24000 грн на місяць.

Компенсація послуги «муніципальна няня» виплачується заявнику шляхом перерахування коштів місцевим структурним підрозділом з питань соціального захисту населення на рахунок в установі банку до 10 числа місяця, наступного за місяцем, у якому до зазначеного структурного підрозділу надійшли документи, що підтверджують витрати на оплату муніципальній няні послуги «муніципальна няня».

 

Як подати заяву на компенсацію?

Подати заяву на отримання компенсації за послугу «Муніципальна няня» можна як у паперовій, так і в електронній формі.

Варіант № 1: Паперова форма

Для подачі паперової заявки необхідно надати такі документи:

заява про надання компенсації;

заява про перерахування коштів із зазначенням банківського рахунку;

копія договору між заявником і муніципальною нянею;

документи, що підтверджують витрати на оплату послуг няні (квитанції, чеки).

Варіант № 2: Електронна форма

Для подачі електронної заявки потрібно:

електронна заява;

електронна заява про перерахування коштів;

скан-копія договору з нянею;

документи, що підтверджують витрати на послуги.

На всі документи накладається кваліфікований електронний підпис заявника.

Також до паперової та до електронної форми подачі заяви необхідно додати копії свідоцтва про народження дитини, паспорта заявника, індивідуального податкового номера, та, за потреби, довідки про стан здоров’я дитини.

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора