Чугуївська районна військова адміністрація
Харківська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

#10роківСпротиву: Айвазов Раїм

Дата: 27.11.2024 08:33
Кількість переглядів: 35

#10роківСпротиву: Айвазов РаїмПредставництво Президента України в АР Крим продовжує публікувати історії громадян України, які чинять спротив ворожій окупації в Криму.

В цій публікації розповідається про історію життя кримськотатарського активіста Раїма Айвазова, незаконно засудженого росією до 17 років позбавлення волі.

Життя до затримання

Айвазов Раїм Халілович народився 30 січня 1994 року в Сімферополі. 
Там же у 2000 році пішов до школи №42, де закінчив дев’ять класів. Згодом вступив до Сімферопольського професійного будівельного ліцею, де здобув спеціальність столяра.

Що вигадали окупанти

У ніч з 16 на 17 квітня 2019 року на російському пункті пропуску “Армянськ”, при спробі перетину адміністративного кордону з окупованим Кримом, кримськотатарського активіста Раїма Айвазова було затримано російськими силовиками. Затримання відбулося за стандартним, для таких випадків, сценарієм — російські прикордонники відвели його на бік для “додаткової перевірки документів”, після чого зв’язок з Раїмом зник. 

Понад 12 годин рідні не мали від нього жодних новин, аж поки в другій половині наступного дня Раїм не зателефонував сестрі, повідомивши, що перебуває під вартою в управлінні ФСБ у Сімферополі.

Після затримання над Раїмом чинили фізичний та психологічний тиск,  зокрема, імітували розстріл, щоб змусити його визнати себе винним за сфабрикованими звинуваченнями Після обрання окупаційним “судом” у Сімферополі запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, Айвазова разом з іншими кримськими татарами перевезли до ростовської області росії, де утримували у п’яти різних СІЗО, періодично повертаючи до Криму для “слідчих дій”.

Чому Раїма Айвазова затримали насправді

Раїм Айвазов активно підтримував родини кримських політв’язнів, організовував матеріальну допомогу ув’язненим активістам та регулярно відвідував судові засідання у політично вмотивованих справах, відстоюючи права інших кримських татар. 

Його справа стала ще однією з нескінченного списку систематичних переслідувань корінних народів України у Криму російських окупаційних сил за їхню етнічну приналежність.

Де зараз Раїм Айвазов?

10 березня 2022 року російський суд у ростові-на-дону засудив Раїма Айвазова до 17 років колонії суворого режиму, п’ять з яких він має провести у в’язниці.

На превеликий жаль, за дев’ять років у Криму за нової реальності, яка відповідає 1944 році, нічого не змінилося. Мої предки були зрадниками на думку радянської влади, а ми, на думку рф, – терористи та екстремісти. Закликаю вас зробити все від себе залежне і прийняти правильне рішення щодо мене та моїх друзів. Щоб у майбутньому вам не було соромно, як і вашим попередникам, дивитися людям у вічі”, — заявив Раїм Айвазов у останньому слові на суді.

Після підтвердження вироку 28 березня 2023 року в апеляційному суді міста власиха, він був незаконно переміщений у в’язницю димитровґрада ульянівської області росії.

Він перебував у в’язниці до серпня 2024, поки не був ще раз переміщений — у ІК-21 архангельської області, що знаходиться за понад 1500 км від Криму, де перебуває і сьогодні..

Довідково. Матеріали підготовлені Представництвом Президента України в АР Крим в рамках інформаційної кампанії #10роківСпротиву спільно з Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України. Інформаційна кампанія є частиною заходів до Дня спротиву окупації Криму.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора