Чугуївська районна військова адміністрація
Харківська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Як гранти від Держслужби зайнятості допомагають ветеранам започаткувати власний бізнес

Дата: 01.11.2024 12:13
Кількість переглядів: 60

Фото без опису

Повернувшись з фронту, ветерани шукають способи адаптуватися до цивільного життя. Наприклад, розпочати власну справу. Держава готова підтримати захисників на цьому шляху завдяки грантовій програмі.

«Грант для ветеранів та другого з подружжя» – державна програма для ветеранів, другого з подружжя, а також осіб з інвалідністю внаслідок війни. Вона не просто надає фінансування, а й допомагає пристосуватися до мирного життя і розвивати бізнес – новий чи той, який вже існує.

Від початку дії програми (квітень 2023 року) уже понад 1000 людей змогли реалізувати свої проєкти. Статистика Державної служби зайнятості свідчить, що 28% грантерів відкрили магазини та майстерні, 15% – кафе або кав’ярні, ще 15% виробляють товари, 9% надають послуги. 

55% підприємців, які скористалися грантовою програмою, – це українські захисники та захисниці, ще 44% – їхні чоловіки/дружини. Особи з інвалідністю, набутою через війну, також отримали фінансову підтримку від держави, але їх поки лише 1%. 

Як працює програма грантів для ветеранів?

Учасники бойових дій та особи з інвалідністю внаслідок війни, зареєстровані як ФОП, можуть отримати: 

до 250 тис. грн на розвиток бізнесу, якщо створюють одне робоче місце;

до 500 тис. грн, якщо візьмуть на роботу двох працівників;

до 1 млн грн, якщо працевлаштують чотирьох осіб; але для отримання такої суми є ще додаткові умови – особа має бути зареєстрована як ФОП щонайменше 12 місяців та співфінансувати 30% вартості проєкту власними або кредитними коштами.

Члени сім’ї ветерана (чоловік або дружина) можуть отримати за грантовою програмою до 250 тис. грн, або до 500 тис. грн на таких самих умовах.

Грант повертається за рахунок сплачених податків та зборів.

Як подати заявку на отримання гранту для ветеранів

1. Для початку напишіть бізнес-план – він має бути зрозумілий і життєздатний.

2. Подайте заявку та бізнес-план через портал Дія.

3. Пройдіть співбесіду з представниками регіонального центру зайнятості.

4. Очікуйте рішення. Його повідомлять в особистому кабінеті в Дії.

5. У разі позитивного рішення протягом 20 днів зверніться до АТ «Ощадбанк», укладіть договір та подайте документи на відкриття рахунку.

6. Використайте грантові кошти, щоб придбати обладнання, меблі для офісу, сировину, орендувати приміщення. Якщо потрібна консультація, можна звернутися до фахівців центру зайнятості. Також допоможе Освітній серіал про подання грантових заявок.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора