Чугуївська районна військова адміністрація
Харківська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Науковці Харківщини проводять опитування для вивчення рівня конфліктів у громадах

Дата: 11.07.2024 16:34
Кількість переглядів: 18

Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна розпочав реалізацію нового проєкту «Запровадження пілотного травмоорієнтованого підходу до ментального здоров’я, психологічної підтримки та медіації» в межах проєкту Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) за підтримки Харківської обласної військової адміністрації.

Фото без опису

Проєктна команда проводить опитування для вивчення рівня конфліктів у громадах. Дедлайн - 14 липня 2024 року.

Результати опитування допоможуть краще зрозуміти ситуацію та розробити ефективні стратегії для запобігання та вирішення конфліктів.

Термін реалізації проєкту: 1 квітня 2024 року - 30 квітня 2026 року

Проєкт складається з двох компонентів:

1.Компонент проєкту «Травма-інформовані підходи у покращені догляду» спрямований на посилення охорони психічного здоров’я дітей, у тому числі тих, хто перебуває в альтернативних закладах; оптимізацію підтримки психічного здоров’я дітей на рівні громад Харківської області, розвиток компетенцій у відповідних фахівців, інтеграцію такого виду підтримку до комплексного пакету соціальних послуг, які надаються на рівні громади.

Основними результатами даного компоненту проєкту є:

- розробка курсу електронного навчання для психологів, психотерапевтів та соціальних працівників з охорони психічного здоров’я та психосоціальної підтримки спільно з представниками Ульмського університету (м. Ульм, Німеччина);

- впровадження програми розвитку навичок з психічного здоров’я для родин, які постраждали від війни;

- проведення низки супервізій для здобувачів освіти відповідного профілю підготовки, соціальних працівників та психологів, спираючись на національний та міжнародний досвід, для подальшого впровадження цільових втручань з охорони психічного здоров’я, безпечного виявлення та перенаправлення дітей.

Реалізація запланованих результатів сприятиме зміцненню системи захисту, забезпеченню кожної дитини сімейними формами виховання, а також підвищить доступність інтегрованого пакету соціальних послуг на локальному рівні за рахунок надання психосоціальної підтримки дітям та особам, які здійснюють догляд за ними.

2. Компонент проєкту «Запровадження та/або посилення медіації у громадах Харківської області» спрямований на зменшення конфліктів у громаді шляхом навчання соціальних працівників, юристів, психологів закладів сфери соціального захисту, керівників та членів громадських організацій в сфері соціального захисту та представників місцевого самоврядування базовому курсу з медіації та спеціалізованому курсу з медіації «Соціальна медіація в громаді» та наданні послуг з медіації у громадах Харківської області з урахуванням психічного здоров’я населення, яке постраждало від війни.

Основними результатами даного компоненту проєкту є:

- проведення дослідження на визначення рівня конфліктності та природи конфліктів в громадах;

- розробка «Базового курсу з медіації» та спеціалізованого курсу з медіації «Соціальна медіація в громаді» з урахуванням з урахуванням психічного здоров’я населення, яке постраждало від війни;

- впровадження програми в громадах Харківської області з наданням менторської підтримки, проведення супервізій, юридичних консультацій.

Сторінка проєкту в facebook.

У реалізації проєкту беруть участь представники ННІ «Каразінська школа бізнесу», медичного та соціологічного факультетів та факультету психології.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора