Чугуївська районна військова адміністрація
Харківська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Раннє виявлення раку збільшує шанси на одужання онкопацієнтів

Дата: 26.04.2024 11:07
Кількість переглядів: 51

За останніми прогнозами ВООЗ, якщо темпи захворюваності на рак зростатимуть надалі, то до 2030 року кількість людей, що вперше захворіли на рак, зросте на 77% і сягне 35 млн.

Фото без опису

Як наголошують у МОЗ, при цьому в 40% випадків раку можна запобігти простими повсякденними діями, а його раннє виявлення значно збільшує шанси на успішне лікування. Для цього в Україні діє програма медичних гарантій, вона покриває найважливіші обстеження та лабораторні дослідження для виявлення раку та лікування. 

«Ми постійно працюємо над тим, щоб розширювати перелік якісних, доступних та безоплатних послуг для онкопацієнтів. Для цього, серед іншого, регулярно збільшуємо кількість інноваційного медичного обладнання, яке необхідне для лікування та діагностики. За державні кошти закуповуються лінійні прискорювачі, діагностичне обладнання, томографи, МРТ-апарати, мамографи. Дуже важливим для успішного лікування є виявлення раку на ранніх стадіях. “Зруйнуй раку плани” — наше ключове повідомлення цього року. Ми активно працюємо над тим, щоб доступ до всього спектру необхідних медичних послуг постійно покращувався!»  — наголосив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Найпоширеніші типи раку в жінок — це рак молочної залози, тіла та шийки матки, ободової кишки і щитоподібної залози. У чоловіків — рак передміхурової залози, легенів, ободової та прямої кишки, сечового міхура і нирки.

В Україні доступні скринінгові обстеження для виявлення різних видів раку. Їх можна зробити безоплатно за програмою медичних гарантій. Зокрема, мамографію (скринінг раку молочних залоз), ПАП-тест (скринінг на рак шийки матки), тест на приховану кров у калі й колоноскопія (скринінг раку товстого кишківника), ультразвукову діагностику органів малого таза, дерматоскопію атипових родимок, аналізи на гепатити В і С.

Ця програма також покриває усі найважливіші види медичної допомоги на кожному етапі лікування, зокрема таке: консультації лікарів, проведення лабораторних та інструментальних досліджень, оперативні видалення онкоутворень та відновлення після них, хіміотерапевтичне та радіологічне лікування та супровід в амбулаторних або стаціонарних умовах, а також препарати, необхідні для лікування. 

Для того, щоб запобігти розвиткові раку або виявити захворювання на ранньому етапі, обов’язково принаймні раз на рік відвідуйте сімейного лікаря, навіть якщо вас нічого не турбує. Лікар підкаже, які профілактичні обстеження та консультації спеціалістів потрібні вам за віком та станом вашого здоров’я, та дасть направлення на них, якщо в тому буде потреба.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора