Чугуївська районна військова адміністрація
Харківська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

В Харківській ОВА розробляють процедуру забезпечення внутрішніх переселенців житлом

Дата: 10.04.2024 11:04
Кількість переглядів: 36

Про це йшлося під час засідання Координаційного штабу з питань забезпечення у Харківській області реалізації прав і свобод внутрішньо переміщених осіб під головуванням заступниці начальника ХОВА Віти Ковальської.

Фото без опису

В регіоні нараховується близько 528 тисяч внутрішньо переміщених осіб, з них майже 40% мають право на виплати від держави відповідно до вимог законодавства. Аби усі заявники отримали грошову виплату, темпи розгляду звернень будуть нарощуватися. 

«Голови районів мають взяти на особистий контроль цей напрямок роботи. Найближчими тижня усі заяви мають бути опрацьовані та внесені до електронного реєстру. У разі виникнення проблем, через відсутність електропостачання чи фахових працівників, Харківська ОВА готова долучитися до забезпечення установ генераторами та пошуком кадрів», - зазначила Віта Ковальська. 

Також в межах засідання обговорили питання працевлаштування внутрішньо переміщених осіб у Харківській області. Люди можуть скористатися грантовими програмами такими як «єРобота» і відкрити власну справу, або долучитися до програми «Армія відновлення». Також держава компенсує частину коштів роботодавцям за працевлаштування ВПО. 

«Задля покращення поінформованості внутрішньо переміщених осіб щодо чинних програм з працевлаштування, грантових програм та навчань, разом з профільними департаментами Харківської ОВА удосконалюватимемо процес інформування населення», - додав директор Харківського обласного центру зайнятості Олександр Котуков.

Окрему увагу приділили питанню забезпечення внутрішньо переміщених осіб житлом, в тому числі передачі у власність комунального, тимчасового житла.

«За дорученням начальника Харківської ОВА Олега Синєгубова маємо розширювати регіональні програми підтримки внутрішньо переміщених осіб та забезпечення їх житлом. Наразі триває збір даних, щодо стану та придатності до проживання окремих об’єктів житлового фонду соціального призначення в районах Харківщини. Наділі шукатимемо шляхи фінансування для ремонту та відновлення цих об’єктів», - зазначила Віта Ковальська.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора