Відбулося засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при РВА

Дата: 23.02.2024 20:43

Його провів начальник Чугуївської районної військової адміністрації Сергій Лободенко.

На порядку денному – випадок захворювання на африканську чуму свиней, зареєстрований на території району.

Начальник Чугуївського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби Олексій Щербак розповів, яких обмежень варто дотримуватися людям, щоб уникнути подальшого розповсюдження хвороби.

У зв’язку з цим, члени комісії обговорили низку заходів щодо профілактики, недопущення поширення та ліквідації захворювання в зоні захисту та зоні нагляду.

Особливу увагу звернули на стихійну торгівлю живими свинями та продуктами з них, контроль за якою було доручено представникам Держпродспоживслужби та правоохоронним органам району.

Наразі мешканців Чугуївщини закликають не купувати м’ясо, сало, субпродукти та продукти їх переробки (виготовлені в домашніх умовах ковбаси, зельци, різні копченості, тушонки тощо) у населення та на незаконних ринках.

«Маємо серйозно поставитися до виконання затвердженого плану заходів та тримати це питання на постійному контролі, щоб уникнути подальшого розповсюдження хвороби на території району», - наголосив Сергій Лободенко.