Чугуївська районна військова адміністрація
Харківська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Всесвітній день боротьби проти раку: що слід знати про хворобу

Дата: 06.02.2024 15:21
Кількість переглядів: 72

Всесвітній день боротьби проти раку (World Cancer Day) проголошений «Міжнародним союзом з боротьби з онкологічними захворюваннями» – Міжнародним союзом проти раку або UICC і відзначається щорічно 4 лютого.

Фото без опису

 

Мета цього дня в усьому світі – це підвищення обізнаності людей про рак як одне із найстрашніших і найбільш згубних захворювань нашої сучасної цивілізації. Звертаючи увагу на запобігання, виявлення та лікування цього захворювання, можна домогтися гарних результатів, а в деяких випадках і повного одужання.

 

Міжнародний день боротьби проти раку закликає широку громадськість до завдань, що стоять перед нашим світом у боротьбі з раковими захворюваннями і закликає небайдужих політиків і організацій-членів UICC ставитись до раку, як до одного з політичних пріоритетів.

 

За даними ВООЗ існує більше 100 видів раку і хвороба може розвиватися в будь-якій частині тіла. Від онкологічних захворювань щорічно помирають мільйони людей.

 

У всьому світі найбільша кількість чоловіків помирає від наступних п’яти видів раку: раку легенів, шлунку, печінки, ободової і прямої кишки та стравоходу; найбільша кількість жінок помирає від: раку грудей, легенів, шлунку, прямої та ободової кишки і шийки матки. У багатьох країнах, що розвиваються, рак шийки матки є найпоширенішим типом раку.

 

Вживання тютюну є найзначимішою причиною онкозахворювань, якій можна запобігти – більше 20% смертей від раку пов’язані із вживанням тютюну.

 

Одна п’ята частина всіх ракових захворювань у світі розвивається в результаті хронічної інфекції. Так, наприклад, вірус папіломи людини (ВПЛ) викликає рак шийки матки, а вірус гепатиту B – рак печінки.

 

Такі види раку, які мають значимість для охорони здоров’я, як рак молочної залози, рак шийки матки та рак товстої і прямої кишки є виліковними у разі їх раннього виявлення та належного лікування. Можна допомогти всім пацієнтам, шляхом застосування сучасних препаратів  і надання паліативної допомоги.

 

Більше 30% випадків смерті від раку можна запобігти, головним чином завдяки утриманню від вживання тютюну, здоровому харчуванню, фізичній активності і відмови від  вживання алкоголю. У країнах, що розвиваються, до 20% випадків смерті від раку можна уникнути шляхом імунізації проти вірусу гепатиту В і вірусу папіломи людини.

 

На даний момент вже відомо, що виникнення більше 40% ракових захворювань можна було б запобігти, дотримуючись елементарних норм здорової поведінки: відмова від  куріння; фізична активність; збалансована та здорова їжа; своєчасна вакцинація проти вірусів, які викликають рак печінки і шийки матки; утримання від тривалого перебування на сонці та в солярії; своєчасна діагностика і увага до власного здоров’я.

 

Профілактика та раннє виявлення онкологічних захворювань не потребує великих зусиль,  але береже найцінніше – здоров’я та життя!

 « повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора