Дитина жебракує: дати милостиню чи зателефонувати до поліції?

Дата: 05.02.2024 16:16

Якщо ви побачили дитину до 14 років, що жебракує сама чи з дорослими, вона, ймовірно, є потерпілою у кримінальному правопорушенні. Не будьте байдужими!

Що таке жебрацтво?
Жебрацтво - це випрошування грошей, речей та будь-яких  інших матеріальних цінностей у сторонніх осіб. При цьому неважливо: просили в однієї людини чи в кількох.
Дорослі – батьки чи сторонні люди – не мають права використовувати дитину для занять жебрацтвом!

Куди звертатись, якщо побачили дитину, яка жебракує?
Номер Національної поліції України – 102.
Повідомте про місце інциденту, опишіть дитину та дочекайтеся приїзду поліції. Поліція має зафіксувати інцидент (скласти протокол).
До приїзду поліції можна зафіксувати ситуацію на відео.
Номер Національної безкоштовної гарячої лінії з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів – 527 або 0 800 505 501.

Для отримання безоплатної кваліфікованої правничої допомоги радимо звертатися до Чугуївського місцевого центру з надання БВПД, який знаходиться за адресою: м. Чугуїв, вул. Старонікольська, 27А, тел.: (05746) 40-127.