З якого віку та куди діти можуть подорожувати самостійно

Дата: 29.01.2024 16:26

Розповіли фахівці Чугуївського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правничої допомоги.

Діти можуть подорожувати самостійно. Залежно від того, куди дитина їде — в межах країни чи за кордон – є нюанси, які варто знати, плануючи поїздку.

Подорожі в межах України

Самостійно подорожувати можуть діти з 14 років. Діти, молодші за 14 років, можуть пересуватись країною лише в супроводі дорослої людини, яка відповідає за безпеку дитини. Таким дорослим може бути не лише один з батьків, але й інші родичі дитини, вчителі, тренери тощо.

Поїздки за кордон в умовах воєнного стану

З 16-річного віку діти можуть перетинати державний кордон без супроводу дорослих.

До 16 років дитину може супроводжувати хтось із родичів: батьки, дідусь чи бабуся, повнолітні сестра чи брат. У дорослого має бути при собі документ, який підтверджує родинні зв’язки.

Якщо дитина виїжджає не з родичем, обов’язково має бути письмова згода від одного з батьків, засвідчена в органах опіки і піклування.

Для отримання безоплатної кваліфікованої правничої допомоги радимо звертатися до Чугуївського місцевого центру з надання БВПД, який знаходиться за адресою: м. Чугуїв, вул. Старонікольська, 27А, тел.: (05746) 40-127.