Чугуївська районна військова адміністрація
Харківська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

У деокупованих громадах працюють над проєктами щодо працевлаштування населення

Дата: 26.01.2024 20:35
Кількість переглядів: 104

При Харківській ОВА пройшло чергове засідання Координаційного центру підтримки цивільного населення.

Фото без опису

«Необхідно посилити роботу з забезпечення кадрів у деокупованих громадах. Зокрема, наразі відчуваємо брак кадрів серед лікарів. Для цього спільно з органами місцевого самоврядування варто шукати рішення щодо залучення спеціалістів, наприклад, серед ВПО. Окрім того, допомагати таким фахівцям з житлом», – сказав заступник начальника Харківської ОВА Роман Семенуха.

Також в.о. директора Департаменту соціального захисту населення Харківської ОВА Тетяна Печура нагадала, що наприкінці минулого року ухвалили  Програму розвитку соціальних послуг та психологічної допомоги. Вона була розроблена за дорученням ХОВА та спільно з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ).

«За підтримки ЮНІСЕФ ми не лише розробили цю Програму, а й будемо її реалізовувати. Минулого року розпочали за співпраці ЮНІСЕФ впроваджувати соціальні проєкти в громадах. У 2024 році плануємо додати ще 7 громад. Згодом плануємо масштабувати досвід  щодо медіації, надання послуги раннього втручання й на інші громади Харківської області», – додала Тетяна Печура.

Окрім того, на засіданні обговорили стан реалізації експериментального проєкту щодо запровадження інституту помічника ветерана в системі переходу від військової служби до цивільного життя.

«Закладено фінансування на субвенцію з державного бюджету місцевим на впровадження інституту «Помічник ветерана». Зараз ми співпрацюємо з Мінветеранів щодо розробки проєктів порядку використання коштів субвенції. Субвенцією, найімовірніше, буде передбачена не тільки оплата праці помічника, як це було в межах експериментального проєкту в 2023 році. Також може бути передбачене і певне фінансування для забезпечення умов праці помічника ветерана», – підкреслив начальник Управління у справах ветеранів Харківської ОВА Олег Пуль.

Керівник БО «Координаційний гуманітарний центр» Євген Коляда доповів про результати організації збору та постійного моніторингу потреб цивільного населення Харківської області. Це необхідно для того, щоб у громадах пропрацювати короткострокові, середньострокові та довгострокові плани стратегічного відновлення. Так, наразі повністю опрацьовано потреби 5 громад: Малинівської, Печенізької, Чкалівської, Савинської, Шевченківської. У процесі – Балаклійська громада.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора