Діти мають право самостійно звертатись за правничою допомогою

Дата: 23.01.2024 12:21
Кількість переглядів: 37

 

З якого віку та з яких питань – розповіли фахівці Чугуївського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правничої допомоги.

 

Отримати консультацію юриста діти будь-якого віку можуть самостійно. Вторинна правнича допомога усім дітям до 14 років надається через законних представників: батьків, усиновлювачів, опікунів тощо.

 

З 14 років діти мають право самостійно звернутися за вторинною правничою допомогою з деяких питань, зокрема:

- захисту прав та інтересів у зв’язку з неналежним батьківським вихованням;

- позбавлення батьківських прав;

- визнання батьківства;

- скасування усиновлення чи визнання усиновлення недійсним;

- неповнолітні батьки – щодо захисту прав та інтересів своєї дитини.

 

А з 16 років також щодо:

- надання права на шлюб;

- розірвання шлюбу;

- визнання шлюбу недійсним;

- надання повної цивільної дієздатності.

 

Щоб отримати послуги адвоката для дитини, яка є потерпілою або свідком у кримінальному провадженні, до найближчого бюро правової допомоги має звернутися її законний представник.

 

Для залучення адвоката дитині, яка є підозрюваною чи обвинуваченою у кримінальному правопорушенні, слідчий, прокурор, слідчий суддя, суд виносять постанову/ухвалу, яку направляють до центру з надання безоплатної правничої допомоги.

 

Чому послуги безоплатні?

На державному рівні вирішено надавати окремим категоріям осіб, зокрема дітям, адвокатську допомогу за кошти з Державного бюджету України. Це означає, що для клієнта послуга є безоплатною, а адвокат отримує гроші за свою роботу від держави.

 

Які адвокати залучаються системою БПД для представництва та захисту інтересів дітей?

З якими система БПД співпрацює на підставі укладеного контракту. Щоб співпрацювати з системою, вони пройшли спеціальний конкурсний відбір. Водночас ці адвокати можуть на платній основі працювати з іншими клієнтами, які до них звертаються не через систему БПД.

 

Для отримання безоплатної кваліфікованої правничої допомоги радимо звертатися до Чугуївського місцевого центру з надання БВПД, який знаходиться за адресою: м. Чугуїв, вул. Старонікольська, 27А, тел.: (05746) 40-127.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора