На Харківщині посилюватимуть протиепізоотичні заходи

Дата: 19.01.2024 11:41
Кількість переглядів: 93

Про це йшлося під час Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Харківській обласній військовій адміністрації.

В 2023 році в регіоні зафіксовано 117 спалахів сказу тварин. Майже 70% виявлено на деокупованих територіях або в зонах, де велися активні бойові дії. Зокрема в Ізюмському та Чугуївському районах області. Така ситуація пов’язана з неможливістю проведення пероральної вакцинації диких м’ясоїдних тварин і контроль їхньої популяції в попередньому 2022 році.

«Минулоріч лісничі господарства Красноградського, Лозівського, а також частин Харківського і Богодухівського районів здійснили пероральну вакцинацію диких м’ясоїдних тварин. Розкладено більш як 287 тисяч доз вакцини. Цьогоріч маємо провести 2 пероральні вакцинації – навесні та восени. Це має знизити ризик розповсюдження сказу серед диких тварин, а тим більше передачу інфекції свійським», - зазначив заступник начальника Харківської ОВА Євген Іванов.

Крім того, на початку 2024 року в Валківській громаді виявили об’єкт з 47 тушами свиней. Причина смерті – африканська чума. Осередок було локалізовано та ліквідовано профільними підрозділами Держпродспоживслужби.

«Нині ситуація повністю контрольована. Аби уникнути подальшого спалаху хвороби на території тваринницьких комплексів та приватних господарств Харківщини, заходи з контролю та вакцинації свійських тварин будуть посилюватися», - додав Євген Іванов.

Водночас, в регіоні проводилися заходи з вакцинації свійських та домашніх тварин від сказу. В 2023 році фахівці державних установ ветеринарної медицини, які підпорядковані Держпродспоживслужбі в Харківській області вакцинували більш ніж 103 тисячі собак, понад 77 тисяч котів, 22 тисячі голів великої рогатої худоби.

«Закликаємо жителів Харківщини проводити планове, щорічне щеплення свійських та домашніх тварин особливо в сільській місцевості. Це знижує ризики розповсюдження хвороб та зараження сказом», - наголосив начальник відділу організації протиепізоотичної роботи Управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини ГУ Держпродспоживслужби в Харківській області Євген Тіняєв.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора