Як можна отримати житлову субсидію особам, які не зареєстровані у квартирі або будинку

Дата: 11.01.2024 18:34

Розповідають фахівці місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Субсидії надаються особам, чий рівень доходу не дозволяє їм оплачувати житлово-комунальні послуги без допомоги. Право на призначення субсидії мають сім’ї (особи), в яких розмір плати за житлово-комунальні послуги у межах норм споживання з урахуванням пільг перевищує обсяг визначеного Кабінетом Міністрів України обов’язкового відсотка платежу.

Субсидію може оформити не лише власник та людина, яка зареєстрована у житловому приміщенні, але й:

- особа, яка не зареєстрована, але фактично проживає на підставі договору оренди;

- забудовник, індивідуальне житло якого ще не здали, але рахунки вже приходять. У цьому випадку потрібно додати документи, що підтверджують проживання за фактичною адресою;

- дитина без батьківської опіки чи недієздатна особа працездатного віку під опікою (за заявою опікуна);

- ВПО, що проживає без договору оренди. Тоді до заяви додаються відповідні документи, що підтверджують проживання за фактичною адресою домогосподарства (зокрема, довідку ВПО).

Щоб оформити субсидію, необхідно звернутись до однієї з таких установ:

- Центр надання адміністративних послуг (ЦНАП);

- Сервісний центр Пенсійного фонду України (ПФУ).

Також субсидію можна оформити онлайн:

- на порталі Дія;

- на вебпорталі електронних послуг ПФУ.

Для отримання субсидії потрібно надати наступні документи:

- заяву про призначення субсидії;

- декларацію про доходи та витрати;

- паспорт і реєстраційний номер облікової картки платника податків.

Зауважимо, що при визначенні права на отримання субсидії, враховуються такі доходи:

- заробітна плата;

- грошове забезпечення військовослужбовців;

- пенсія, щомісячне довічне грошове утримання суддів у відставці;

- стипендія;

- соціальні виплати;

- допомога по безробіттю, інші страхові виплати;

- грошові перекази, отримані з-за кордону;

- дивіденди від цінних паперів;

- інші доходи, відомості про які отримано від Державної податкової служби України і Пенсійного фонду України, а також доходи, які задекларовані особою.

Для отримання безоплатної кваліфікованої правничої допомоги радимо звертатися до Чугуївського місцевого центру з надання БВПД, який знаходиться за адресою: м. Чугуїв, вул. Старонікольська, 27А, тел.: (05746) 40-127.