Під час Конгресу місцевих та регіональних влад у Львові обговорили оборону держави та майбутнє в ЄС

Дата: 17.12.2023 17:24
Кількість переглядів: 55

Начальник ХОВА Олег Синєгубов долучився до засідання Конгресу місцевих та регіональних влад у Львові, яке відбулося за участі Президента України Володимира Зеленського.

Як повідомив заступник керівника Офісу Президента Олексій Кулеба, на засіданні були присутні 93 члени Конгресу, зокрема 50 очільників міст, сіл і селищ. На онлайн-зв’язку перебували 1619 членів Конгресу.

У заході також узяли участь: Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук, Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, керівник Офісу Президента Андрій Єрмак, члени уряду та голови обласних адміністрацій. В онлайн-режимі виступили європейські та американські чиновники.

Відкриваючи засідання, Президент зазначив, що Україна має рішення про початок переговорів щодо вступу до Євросоюзу, і це – інституційний доказ, що наша держава буде членом ЄС.

«Наступного року маємо опрацювати разом із Євросоюзом предметні деталі, рамки для переговорів і почати процес повної інтеграції державних інституцій, правових норм і реалій життя до стандартів Євросоюзу. Це не лише законодавча робота щодо законів і правил, а й робота щодо реалій нашого життя, які мають бути такими, щоб справді відчувалося, що Україна готова до вступу. Це спільне завдання всіх в Україні, хто працює в системі державної влади та місцевого самоврядування», – наголосив Володимир Зеленський.

Президент також акцентував, що головне завдання зараз – це оборона України. Тож на місцевому рівні також має бути зроблено все заради перемоги – від підходу до виділення коштів і до інших важливих для суспільства питань.

«Хочу зараз звернути увагу кожного й кожної, що життя держави, життя будь-якої громади, життя кожної людини є тим самим життям України. Життям, яке ми маємо захистити від агресії росії», – додав він.

Глава держави наголосив, що захист України – це обов’язок кожної й кожного, зокрема й тих, хто зараз не перебуває на фронті.

«Головне завдання сьогодні – оборона держави та захист майбутнього, в якому Україна є членом ЄС! На місцевому рівні також має бути зроблено все заради перемоги – від підходу до виділення коштів і до інших важливих для суспільства питань. Саме на цьому наголосив Президент України Володимир Зеленський. Питання, які обговорили: відбудова й партнерство між регіонами та міжнародними організаціями; посилення обороноздатності; захист об'єктів критичної інфраструктури; підтримка ВПО, допомога бізнесу та підприємництву; безпека освітнього процесу. Такі заходи забезпечують безперебійну комунікацію кожної громади із центральною владою та вирішення нагальних питань на місцях», – зазначив Олег Синєгубов.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора