Чугуївська районна військова адміністрація
Харківська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

На засіданні Координаційного центру обговорили надання психосоціальної допомоги населенню та соцзахист ветеранів

Дата: 01.12.2023 09:31
Кількість переглядів: 100

На Харківщині Координаційні центри підтримки цивільного населення діють при ХОВА та в 46 територіальних громадах.

Фото без опису

Як зазначив заступник начальника Харківської ОВА Роман Семенуха, з наступного тижня в регіоні розпочнеться навчання в межах експериментального проєкту «Помічник ветерана», що допоможе покращити  перехід від військової служби до цивільного життя.

«Завдяки спільній роботі з територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки плануємо створити реєстр ветеранів, де буде зазначатися їхня спеціалізація. Це допоможе нам оперативно залучити їх до наших проєктів з перекваліфікації, а також сприятиме швидшому пошуку роботи», – сказав Роман Семенуха.

Окрім того, наразі серед найбільш запитуваних ветеранами війни засобів соціального захисту є поліпшення житлових умов. 

«У 2023 році Харківській області на виплату грошової компенсації з державного бюджету виділено 246 мільйонів гривень. На сьогодні кошти субвенції перераховані 95 отримувачам. З початку 2023 року за рахунок грошової компенсації житло придбали 20 осіб пільгових категорій», – прокоментувала в. о. директорки Департаменту соціального захисту населення ХОВА Тетяна Печура.

Вона додала, що в області активно впроваджується Всеукраїнська програма ментального здоров’я «Ти як?». У межах її реалізації вже працюють Регіональна психологічна служба, навчально-методичний центр для підвищення професійних компетентностей з питань психологічної допомоги та психосоціальної підтримки. Також за сприяння ЮНІСЕФ реалізовується Спільна програма Ульмського університету (Німеччина) та Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна психосоціальної підтримки спеціалістів та розвитку професійних навичок у травмопоінформованому підході.

50 закладів охорони здоров’я області отримали пакет НСЗУ «Супровід і лікування дорослих та дітей з психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги», до роботи залучено 555 лікарів.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора