Епізоотична ситуація щодо сказу тварин залишається складною

Дата: 22.11.2023 20:00

Фото без описуПосилені заходи профілактики інфекційної хвороби відпрацьовувалися у Чугуївській районній військовій адміністрації.

За інформацією керівника районного управління Держпродспоживслужби Олексія Щербака, з початку 2023 року на території Чугуївського району зафіксовано 13 випадків сказу.

Причиною стрімкого ускладнення епізоотичної ситуації стало збільшення популяції червоної лисиці внаслідок неможливості мисливцями здійснювати її регуляцію через бойові дії.

«Необхідно провести роботу з надання погоджень користувачам мисливських угідь на організований відстріл червоної лисиці, – відзначив начальник Чугуївської районної військової адміністрації Сергій Лободенко. Також посилених дій потребує вакцинація собак та котів з обов’язковою  роз’яснювальною роботою серед населення щодо порядку дій з профілактики сказу тварин».

Відповідно до Методичних рекомендацій з планування, організації та проведення пероральної вакцинації диких м’ясоїдних тварин проти сказу районною державною лікарнею ветмедицини та районним управлінням Держпродспоживслужби через місяць після пероральної імунізації здійснюватиметься контроль її ефективності шляхом забору біоматеріалу відстріляних лисиць.