Аграріїв Харківщини привітали з професійним святом

Дата: 17.11.2023 14:58

Фото без описуЗ нагоди Дня працівників сільського господарства начальник Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов відзначив керівників та трудові колективи Харківщини.

Олег Синєгубов наголосив, що сільськогосподарська галузь традиційно є одним з головних стовпів економіки області, та наразі аграрії Харківщини працюють у надзвичайно складних воєнних умовах.

«Майже половина земель сільськогосподарського призначення не перебуває в обробітку через загрозу замінування. Проте, якщо порівняти з показником минулого роком, маємо збільшення посівних площ на 18%, і це таж ваша заслуга», – наголосив Олег Синєгубов.

Досягненням у вирішенні питання замінування сільськогосподарських земель є й співпраця із фахівцями продовольчої програми ООН, яка профінансувала закупівлю машин для технічного обстеження грунту та виявлення вибухонебезпечних предметів. Ці машини українського виробництва, вони працюватимуть на території Харківської області. Зараз на полях працює одна така машина, проте у найближчих планах отримати в поміч ще 12 машин.

Підтримати сільгоспвиробників мають і ті мікрокредити та мікрогранти, які за сприяння Міністерства економіки України залучаються на Харківщину.

Серед нагороджених – і чугуївські аграрії.

Відзнаку Міністерства аграрної політики та продовольства України отримала бухгалтер ПСП «Зарожнянське» Ганна Поцелуєва.

Подякою голови Харківської обласної державної адміністрації нагороджені:

- тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва ПрАТ «ПІДСЕРЕДНЄ» Олександр Буткевич,

- головний лікар ветеринарної медицини АФ «Базаліївський колос» ТОВ Наталія Гузакова,

- тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва АФ «Базаліївський колос» ТОВ Микола Єфрємов,

- керуюча фермою ПрАТ «АК «Слобожанський» Наталя Курило,

- робітник по догляду за тваринами СТОВ «Агросвіт» Альбіна  Осібчук,

- оператор машинного доїння СТОВ «Агросвіт» Світлана Пірогова.