Чугуївська районна військова адміністрація
Харківська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Відмінностей між статусами учасників бойових дій немає

Дата: 15.11.2023 18:09
Кількість переглядів: 166

Фото без описуСтаття 5 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» визначає статус учасника бойових дій (далі – УБД) наступним чином. 

 

«Це особи, які брали участь у виконанні бойових завдань із захисту Батьківщини у складі військових підрозділів, з’єднань, об’єднань всіх видів і родів військ Збройних Сил діючої армії (флоту), у партизанських загонах і підпіллі та інших формуваннях як у воєнний, так і в мирний час».

 

Порядок надання і позбавлення статусу учасника бойових дій встановлений постановою Кабінету Міністрів України № 413 від 20 серпня 2014 року. Цей Порядок визначає процедуру надання та позбавлення статусу учасника бойових дій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення чи у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації в Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України та категорії таких осіб.

 

Право отримати цей статус мають:

- військовослужбовці, які брали безпосередню участь в АТО не менше, ніж 30 календарних днів. Для тих, хто отримав травми (поранення, контузії, каліцтва), що унеможливило подальше виконання відповідних завдань, статус учасника бойових дій надається незалежно від кількості днів;

- добровольці, які брали безпосередню участь в АТО. За умови, що в подальшому їхні добровольчі формування були включені до військових формувань і правоохоронних органів;

- добровольці, які до 24 лютого 2018 року брали безпосередню участь в АТО не менше, ніж 30 календарних днів, у взаємодії з військовими формуваннями та правоохоронними органами;

- військовослужбовці, які брали безпосередню участь в обороні України у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України ( з 24 лютого 2022 року);

- добровольці, які з 24 лютого по 25 березня 2022 року у взаємодії з військовими формуваннями та правоохоронними органами брали участь в обороні України.

 

Окрім того, згідно з Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» учасниками бойових дій є:

- учасники бойових дій на території інших країн – військовослужбовці радянської армії, військово-морського флоту, Комітету державної безпеки і Міністерства внутрішніх справ колишнього срср, які проходили службу, працювали чи перебували у відрядженні в державах, де в цей період велися бойові дії, і брали участь у бойових діях чи забезпеченні бойової діяльності військ (флотів);

- учасники бойових дій Другої світової війни;

- ветерани УПА, Поліської Січі та підрозділів ОУН.

 

Рішення про надання статусу учасника бойових дій приймається комісією з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій (утвореною в Міноборони, МВС, Мін’юсті тощо), після чого видаються посвідчення з написом «Посвідчення учасника бойових дій» та нагрудний знак «Ветеран війни – учасник бойових дій».

 

Перелік пільг учасникам бойових дій встановлений Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». Він однаковий для всіх УБД.

 

Якщо особа отримала статус учасника бойових дій під час АТО, а тепер у складі ЗСУ захищає територіальну цілісність України під час повномасштабного вторгнення російської федерації, повторно отримувати статус УБД не потрібно.

 

Для отримання безоплатної кваліфікованої правничої допомоги радимо звертатися до Чугуївського місцевого центру з надання БВПД, який  знаходиться за адресою: м. Чугуїв, вул. Старонікольська, 27А, тел.:(05746) 40-127.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора