Гепатит А: що необхідно знати про захворювання

Дата: 13.11.2023 14:13

Фото без описуОстаннім часом в Україні поширюється вірусний гепатит А. На сьогодні спалах захворювання зафіксований лише у Вінницькій області. Тут лабораторно підтверджено понад 260 випадків вірусного гепатиту А.

Також випадки зафіксовані у Тернопільській, Закарпатській, Дніпропетровській та Івано-Франківській областях.

Що собою являє захворювання, які симптоми та як йому запобігти, розповідають  фахівці Чугуївської  філії  Харківського обласного центру контролю та профілактики хвороб.

Це захворювання печінки, спричинене вірусом. На відміну від гепатитів В і С, гепатит А не провокує розвиток хронічної хвороби печінки і рідко закінчується смертю. За даними Всесвітньої організації здоров'я майже всі люди, уражені гепатитом А, повністю одужують і у них формується пожиттєвий імунітет до хвороб.

Вірус гепатиту А передається через брудні руки, а також вживання забруднених харчів або води. Він гине через 5 хвилин кип’ятіння. За кімнатної температури в сухому середовищі зберігається протягом тижня.

Найбільш поширеними симптомами вірусу є:

- підвищення температури тіла;

- діарея, нудота та блювання:

- важкість у правому підребер’ї;

- потемніння сечі;

- жовтяниця (пожовтіння склер та шкіри).

Як уберегтися від гепатиту А?

♦ Дотримуйтеся правил особистої гігієни: мийте руки перед уживанням їжі, а також після кожного відвідування туалету.

♦ Якщо не впевнені в якості води з-під крану або з криниці,  використовуйте для пиття, приготування їжі та миття овочів і фруктів лише бутильовану або кип’ячену воду.

♦ Добре мийте овочі, фрукти, зелень та ягоди перед уживанням.

Не займайтеся самолікуванням. Тільки лікар може діагностувати вірусний гепатит A і надати рекомендації щодо режиму та лікування.

Для профілактики інфікування існує безпечна та ефективна вакцина.