Постраждалі від торгівлі людьми можуть скористатися безоплатними послугами адвоката

Дата: 19.10.2023 13:32

В умовах повномасштабної війни суттєво зріс ризик потрапляння в ситуацію торгівлі людьми.

Багато українців через бойові дії та фінансові труднощі змушені були покинути власні оселі й шукати прихисток далеко від дому, зокрема й за кордоном. Такі люди особливо вразливі й легко погоджуються на ризиковані пропозиції роботи. У декого з них відбирають документи, їх експлуатують, фактично перетворюють на сучасних рабів або ж використовують для інших форм торгівлі людьми.

З серпня 2023 року постраждалі від торгівлі людьми мають право не тільки на безоплатну первинну правничу допомогу (консультації та роз’яснення щодо прав, механізмів захисту, подальших дій, допомогу у складенні заяв, скарг та інших документів правового характеру), але й на безоплатну вторинну правничу допомогу, яка включає представництво інтересів у суді у кримінальних провадженнях за фактом торгівлі людьми та допомогу з інших питань, пов’язаних із захистом прав постраждалих, визначених Законом України «Про протидію торгівлі людьми».

Зауважимо, що крім правничої допомоги постраждалі від торгівлі людьми мають право на:

- медичну допомогу (обстеження та лікування);

- психологічні послуги (консультування, емоційна підтримка);

- надання притулку;

- отримання компенсації за заподіяну моральну та матеріальну шкоду;

- одноразову матеріальну допомогу (здійснюється одноразово у розмірі трьох прожиткових мінімумів для відповідної категорії осіб, установлених на момент звернення особи за матеріальною допомогою);

- допомогу у працевлаштуванні, перекваліфікації або опануванні нової спеціальності;

- отримання освіти та поновлення навчання;

- повернення до країни походження (для іноземців та осіб без громадянства).

Для отримання безоплатної кваліфікованої правничої допомоги слід звертатися до Чугуївського місцевого центру з надання БВПД, який знаходиться за адресою: м. Чугуїв, вул. Старонікольська, 27А, тел.: (05746) 40-127.