Коли особи з інвалідністю можуть скористатися безоплатною допомогою юриста чи адвоката

Дата: 11.10.2023 19:40

Розповідають фахівці Чугуївського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Особи з інвалідністю, які отримують пенсію або допомогу, що призначається замість пенсії, яка не перевищує двох прожиткових мінімумів для працездатних осіб (станом на жовтень 2023 року – 5 368 грн), мають право на усі послуги державної системи безоплатної правничої допомоги (БПД):
- консультації юриста;
- допомогу з написанням скарг, заяв тощо;
- допомогу зі зверненням до суду – представництво інтересів у суді, складення документів для звернення до суду.

Якщо пенсія/допомога особи з інвалідністю більша за 5 368 грн, така особа має право на консультації юриста та допомогу з написанням заяв, скарг тощо (крім документів для звернення до суду).

Надається правнича допомога щодо:
- оформлення чи перерахунку пенсій, інших соціальних виплат, пільг;
- виправлення помилок у нарахуваннях за комунальні послуги;
- встановлення факту перебування на утриманні померлого годувальника;
- визнання особи такою, що втратила право на користування житловим приміщенням;
- аліментів, розлучення, спадщини;
- оскарження дій чи бездіяльності чиновників;
- розв’язання інших правових проблем.

Для отримання безоплатної кваліфікованої правничої допомоги радимо звертатися до Чугуївського місцевого центру з надання БВПД, що знаходиться за адресою: м. Чугуїв, вул. Старонікольська, 27А, тел.: (05746) 40-127.