Чугуївська районна військова адміністрація
Харківська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Як приватизувати земельну ділянку під приватним житловим будинком

Дата: 28.09.2023 19:15
Кількість переглядів: 170

Нерідко буває так, що громадянин, володіючи житловим будинком, не має документів, які посвідчують його право власності на земельну ділянку, на якій розміщений цей будинок.

Фото без опису

З чого потрібно розпочати, до кого потрібно звернутись та які етапи варто пройти, аби приватизувати земельну ділянку під будинком? – відповідають юристи державної системи безоплатної правничої допомоги.

 

Крок 1: розробка документації із землеустрою

У першу чергу, необхідно звернутися до землевпорядної організації для розробки документації із  землеустрою щодо встановлення/відновлення меж земельної ділянки в натурі, тобто на місцевості, на земельну ділянку з цільовим призначенням для будівництва та обслуговування житлового будинку господарських будівель і споруд.

Відповідно до ст. 26 Закону України «Про землеустрій» розробниками документації із землеустрою можуть бути:

- юридичні особи, що володіють необхідним технічним і технологічним забезпеченням та у складі яких працює за основним місцем роботи сертифікований інженер-землевпорядник, який є відповідальним за якість робіт із землеустрою;

- фізичні особи-підприємці, які володіють необхідним технічним і технологічним забезпеченням та є сертифікованими інженерами-землевпорядниками, відповідальними за якість робіт із землеустрою.

ВАЖЛИВО!

Умови та порядок виготовлення технічної документації на земельну ділянку регулюються  договором, який укладається між сторонами, проте максимальний термін складання документації із землеустрою, крім документації з землеустрою, яка одночасно є містобудівною документацією, не повинен перевищувати 6 місяців з моменту укладення договору.

 

Крок 2: внесення відомостей до державного земельного кадастру

Після складання технічної документації із землеустрою відомості вносяться до Державного земельного кадастру. Для цього необхідно звернутися до державного кадастрового реєстратора з такими документами:

- заявою про внесення відомостей до Державного земельного кадастру;

- технічною документацією у паперовому та електронному форматі;

- електронним документом, що містить відомості про результати робіт із землеустрою, які підлягають внесенню до Державного земельного кадастру.

 

ВАЖЛИВО!

Процес державної реєстрації земельної ділянки у Державному земельному кадастрі не може перевищувати 14 днів з моменту подачі документів та є БЕЗОПЛАТНОЮ послугою. Після реєстрації замовник отримує витяг з Державного земельного кадастру, якій містить, зокрема, кадастровий номер земельної ділянки.

 

 

 

Крок 3: розгляд клопотання органом місцевого самоврядування

Після отримання витягу з Державного земельного кадастру документи можна подавати до органу місцевого самоврядування для прийняття рішення сесії про передачу у власність земельної ділянки.

 

У заяві необхідно зазначити:

- прізвище, ім’я та по батькові заявника, його місце проживання;

- розташування земельної ділянки, її розміри;

- підстави перебування земельної ділянки у користуванні заявника.

До заяви потрібно додати:

- копію паспорта заявника та довідку про присвоєння ідентифікаційного коду;

- технічну документацію із землеустрою щодо встановлення/відновлення між земельної ділянки;

- витяг з Державного земельного кадастру;

- електронний файл формату in 4 і файл XML (обмінний файл створюється сертифікованим інженером-землевпорядником).

ВАЖЛИВО!

Відповідно до ч. 2 ст. 118 Земельного кодексу України  за результатом розгляду поданого клопотання відповідний орган у місячний термін з дня отримання технічної документації із землеустрою щодо встановлення/відновлення меж  земельної ділянки в натурі приймає рішення про її затвердження та передачу земельної ділянки у власність або вмотивоване рішення про відмову.

 

Крок 4: реєстрація права власності на земельну ділянку

Після надання органом місцевого самоврядування дозволу з приводу передачі земельної ділянки у приватну власність, громадянину необхідно зареєструвати право власності на земельну ділянку. Реєстрацію можна зробити через місцевий центр надання адміністративних послуг (ЦНАП) або у нотаріуса.

Для реєстрації права власності на земельну ділянку особі необхідно звернутися з такими документами:

- заявою встановленої форми;

- копіями документа, що посвідчує особу та реєстраційного номера облікової картки платника податків;

- рішенням відповідного органу про передачу земельної ділянки у власність;

- витягом із Державного земельного кадастру про земельну ділянку;

- документом, що підтверджує внесення плати за державну реєстрацію права власності на нерухоме майно.

ВАЖЛИВО!

Послуга з реєстрації права власності на земельну ділянку надається протягом 5 робочих днів та НЕ Є БЕЗКОШТОВНОЮ. Закон України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» передбачає, що за надану послугу стягується плата у розмірі 0,1 прожиткового мінімуму для працездатних осіб (станом на 2023 рік  – 268,40грн). Якщо проводити реєстрацію у нотаріуса, окрім послуги реєстрації необхідно буде сплатити послуги нотаріуса.

Після внесення відомостей до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно державний реєстратор видає заявнику витяг про проведену державну реєстрацію права власності на земельну ділянку, на якій розташований приватний житловий будинок.

 

Для отримання безоплатної кваліфікованої правничої допомоги радимо звертатися до Чугуївського місцевого центру з надання БВПД, який знаходиться за адресою: м. Чугуїв, вул. Старонікольська, 27А, тел.: (05746) 40-127.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора