Як людині з низьким доходом отримати безоплатну вторинну правничу допомогу (БВПД)

Дата: 26.09.2023 15:15

Розповідають фахівці Чугуївського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Безоплатна вторинна правнича допомога (БВПД) – це представництво інтересів у суді та складення документів для звернення до суду.

Люди з низьким доходом мають право на БВПД за таких умов (суми вказані станом на вересень 2023 року):

- працездатні люди – якщо їхній дохід не перевищує двох прожиткових мінімумів – у розмірі 5368 грн;

- пенсіонери (за віком, вислугою років тощо) – якщо їхній дохід не перевищує двох прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб – у розмірі 4186 грн;

- люди з інвалідністю – якщо вони отримують пенсію або допомогу, що призначається замість пенсії, яка не перевищує двох прожиткових мінімумів для працездатних осіб, – у розмірі 5368 грн.

Спочатку варто проконсультуватися з юристами, щоб дізнатися фахову думку, яка саме допомога потрібна. Інколи справу можна вирішити й без звернення до суду.

Однак, якщо звертатися до суду таки доведеться, то для отримання безоплатної правничої допомоги потрібно подати до центру/бюро безоплатної правничої допомоги звернення (заяву) про надання БВПД і пакет документів.

Особи без інвалідності мають подати:

- копію паспорта громадянина України;

- копію реєстраційного номера облікової картки платника податків;

- відомості з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків з Державної податкової служби за останні 6 місяців;

- довідку зі структури з соціального захисту населення про отримання / неотримання соціальної допомоги за останні 6 місяців;

- довідку ОК 7 або ОК 5 з Пенсійного фонду України.

І додатково:

- пенсіонерам – довідку від Пенсійного фонду України про розмір пенсії за останні 6 місяців;

- людям, які працюють, та людям у відпустці по догляду за дитиною – довідку про доходи з місця роботи за останні 6 місяців;

- безробітним – довідку про перебування на обліку в центрі зайнятості населення та проведені виплати за останні 6 місяців.

Особи з інвалідністю мають надати такі документи:

- копію паспорта громадянина України;

- копію реєстраційного номера облікової картки платника податків;

- копію довідки МСЕК або посвідчення особи з інвалідністю;

- довідку про розмір пенсії або допомоги з інвалідності.

За результатами розгляду звернення людині буде призначено фахівця – юриста чи адвоката (залежно від складності справи) для допомоги у розв’язанні питання.

Для отримання безоплатної кваліфікованої правничої допомоги радимо звертатися до Чугуївського місцевого центру з надання БВПД, який знаходиться за адресою: м. Чугуїв, вул. Старонікольська, 27А, тел.: (05746) 40-127.